W koszt systemu EEG wchodzi cena sprzętu i licencji oprogramowania. Komercyjna licencja na jeden komputer to zwykle co najmniej kilka tysięcy Euro.

Podobnie jak większość firm, oferujących zestawy EEG, nie produkujemy urządzeń. W odróżnieniu od innych firm, nie pobieramy opłat za oprogramowanie, tylko za wartość dodaną: integrację, wdrożenie, szkolenia, gwarancję i dopasowanie systemu do potrzeb Użytkownika. Dla użytkowników wymagających szerokiego wachlarza najnowszych metod analizy sygnałów oferujemy integrację  i szkolenia w użytkowaniu pakietu EEGLAB. Do pełnego wykorzystania możliwości tego pakietu wskazany jest zakup komercyjnej licencji środowiska Matlab — nawet w tej konfiguracji cena kompletnego systemu jest niższa niż w przypadku porównywalnego pakietu z komercyjnym oprogramowaniem do analizy EEG. Szkolenia będące (opcjonalną) częścią  wdrożeń  są prowadzone przez aktywnych naukowców reprezentujących światowy poziom w wykładanych dziedzinach, potwierdzony publikacjami w prestiżowych czasopismach.

Oparcie laboratorium na Otwartych Źródłach niesie ze sobą  wymierne korzyści:

  • Niższe koszty. Zaoszczędzone środki można przeznaczyć na zakup lepszego sprzętu i opłacenie pełnego wdrożenia — czyli nie tylko standardowego uruchomienia, ale też szkoleń, pomocy w przeprowadzeniu pierwszych badań i przygotowaniu pierwszego artykułu lub materiałów dydaktycznych.
  • Kupno zestawu od firmy, która tworzy i czynnie rozwija oprogramowanie, umożliwia jego modyfikację i dostosowanie do konkretnych potrzeb, na przykład projektowanie niestandardowych scenariuszy eksperymentalnych. Koszty zamówionych modyfikacji będą  zwykle znacznie niższe niż koszt jednej licencji oprogramowania komercyjnego, którego nie mamy prawa modyfikować.
  • Nieograniczona możliwość używania programów przez studentów i pracowników na dowolnej liczbie komputerów. Swoje dane możesz przekazywać współpracownikom z innych ośrodków razem z programem — bez obaw, czy będą w stanie je odczytać.
  • Jeśli kształcisz studentów dasz im narzędzie, które mogą  zabrać do domu, popsuć, naprawić i zmienić, a po zakończeniu studiów wykorzystać w działalności zarobkowej.