Od badań i projektów B+R do technologii przyszłości

BrainTech to firma stworzona przez naukowców. Nasze korzenie to pierwszy w Polsce pokaz działania interfejsu mózg-komputer (BCI) w roku 2008 i projekty OpenBCI.pl, EEG.pl i Svarog. Firma powstaje w roku 2012. W 2015 tworzymy Polski Integracyjny System Alternatywnej Komunikacji PISAK. Od 2016 nasze oprogramowanie wspiera badania zaburzeń świadomości w klinice „Budzik”. W latach 2016-2018, w ramach projektu „Interfejs mózg-komputer”, tworzymy kompletne systemy EEG/BCI oparte o nowatorski sprzęt — od klasycznych wzmacniaczy EEG, przez wygodny bezprzewodowy headset, do unikalnego „Blinkera” do wysokoczęstościowych SSVEP — oraz kompletne oprogramowanie do badań naukowych i dydaktyki, praktyczne implementacje oraz konsultacje i specjalistyczne usługi w dziedzienie EEG/BCI.

HISTORIA

2018.06

X-LECIE POLSKICH BADAŃ NAD BCI

Wykład „10 lat polskich interfejsów mózg-komputer: od badań uniwersyteckich do firmy BrainTech” na 27. Kolokwiach Psychologicznych, Toruń, czerwiec 2018.

2016.05

BEZPRZEWODOWY HEADSET BCI

BrainTech rozpoczyna realizację dofinansowanego przez NCBiR projektu „Interfejs mózg-komputer”, którego wynikiem jest m.in. widoczny na filmie obok nowy, bezprzewodowy headset BCI z elektrodami wodnymi. Pokaz na żywo podczas wykładu Recent advances in brain-computer interfaces from BrainTech.pl na XI Electrophysiological Conference.

2016.02

ROZPOCZĘCIE BADAŃ W KLINICE BUDZIK

Wydział Fizyki UW rozpoczyna badania w klinice Budzik w ramach projektu „Interfejs mózg-komputer do diagnozy i komunikacji w zaburzeniach świadomości”, w oparciu o oprogramowanie BrainTech.

2013.10

PROJEKT PISAK

Rozpoczynamy realizację projektu PISAK: Polski Integracyjny System Alternatywnej Komunikacji, którego wynikiem jest otwarte i dostępne za darmo oprogramowanie dla niepełnosprawnych o dramatycznie ograniczonych możliwościach komunikacji, którzy panują nad jakimiś mięśniami (czyli nie BCI).

2013.03

INTERAKTYWNA WYSTAWA „MÓZG“

Interaktywna wystawa „Mózg“ w PKiN. Pokazujemy, jak łatwo oszukać zmysły, a nawet nimi manipulować: człowiek widzi i czuje przede wszystkim mózgiem, ten zaś nagina rzeczywistość do swoich przyzwyczajeń. Nie zabrakło BCI 🙂

2012.05

POWSTANIE BRAINTECH

technologia BCI zaczyna wychodzić ze światowych laboratoriów do klinik, pacjentów, multimediów i zastosowań rozrywkowych. Powstaje firma BrainTech.

2012.03

NAJSZYBSZY BCI NA CEBIT

Cztery lata intensywnych badań niwelują dekady zaległości Polski w BCI. Dołączamy do czołówki światowej, prezentując na stoisku narodowym RP na targach CeBIT’2012 najszybszy interfejs mózg-komputer, oparty o unikalne urządzenie pomysłu prof. Piotra Durki. Obok nieedytowany zapis jednego z testów na zwiedzających, na którym można dokładnie ocenić szybkość działania.

2008.06

PIERWSZY PUBLICZNY POKAZ BCI

Pierwszy publiczny pokaz działania interfejsu mózg-komputer w Polsce. Uniwersytet Warszawski, Wydział Fizyki, grupa naukowa prof. Piotra Durki. Po prawej surowy zapis tego wydarzenia, znaczącego symboliczny początek polskich badań nad BCI.

PUBLIKACJE

Do pobrania

LOGO I KSIĘGA ZNAKU

Znak podstawowy

RGB: jpg, png, pdf, ai

CMYK: pdf, ai

Znak podstawowy, pion

RGB: jpg, png, pdf, ai

CMYK: pdf, ai

Znak w inwersji

RGB: jpg, png, pdf, ai

CMYK: pdf, ai

Znak w inwersji, pion

RGB: jpg, png, pdf, ai

CMYK: pdf, ai

Księga znaku

Używając logo BrainTech stosuj się zawsze do wytycznych i przykładów zawartych w księdze znaku. Zwróć szczególną uwagę na zachowanie pola ochronnego oraz określonych wielkości minimalnych.