Od badań i projektów B+R do technologii przyszłości

BrainTech to firma stworzona przez naukowców. Nasze korzenie to pierwszy w Polsce pokaz działania interfejsu mózg-komputer (BCI) w roku 2008 i projekty OpenBCI.pl, EEG.pl i Svarog. Firma powstaje w roku 2012. W 2015 tworzymy Polski Integracyjny System Alternatywnej Komunikacji PISAK. Od 2016 nasze oprogramowanie wspiera badania zaburzeń świadomości w klinice "Budzik". W latach 2016-2018 w ramach projektu "Interfejs mózg-komputer", wprowadzamy na rynek kompletne systemy EEG/BCI oparte o nowatorski sprzęt — od klasycznych wzmacniaczy EEG, przez wygodny bezprzewodowy headset, do unikalnego "Blinkera" do wysokoczęstościowych SSVEP, oraz kompletne oprogramowanie do badań naukowych i dydaktyki, praktyczne implementacje oraz konsultacje i specjalistyczne usługi w dziedzienie EEG/BCI.

2018.06

X-lecie polskich badań nad BCI. Wyklad "10 lat polskich interfejsów mózg-komputer: od badań uniwersyteckich do firmy BrainTech" na 27. Kolokwiach Psychologicznych, Toruń, czerwiec 2018.

 

2016.05

BrainTech rozpoczyna realizację dofinansowanego przez NCBiR projektu "Interfejs mózg-komputer", którego wynikiem jest m.in. widoczny na filmie obok nowy, bezprzewodowy headset BCI z elektrodami wodnymi. Pokaz na żywo podczas wykładu Recent advances in brain-computer interfaces from BrainTech.pl na XI Electrophysiological Conference.

2016.02

Wydział Fizyki UW rozpoczyna badania w klinice Budzik w ramach projektu "Interfejs mózg-komputer do diagnozy i komunikacji w zaburzeniach świadomości", w oparciu o oprogramowanie BrainTech.

2013.10

Rozpoczynamy realizację projektu PISAK: Polski Integracyjny System Alternatywnej Komunikacji, którego wynikiem jest otwarte i dostępne za darmo oprogramowanie dla niepełnosprawnych o dramatycznie ograniczonych możliwościach komunikacji, którzy panują nad jakimiś mięśniami (czyli nie BCI).

2013.03

Interaktywna wystawa „Mózg” w PKiN. Pokazujemy, jak łatwo oszukać zmysły, a nawet nimi manipulować: człowiek widzi i czuje przede wszystkim mózgiem, ten zaś nagina rzeczywistość do swoich przyzwyczajeń.

2012.05

technologia BCI zaczyna wychodzić ze światowych laboratoriów do klinik, pacjentów, multimediów i zastosowań rozrywkowych. Powstaje firma BrainTech.

2012.03

cztery lata intensywnych badań niwelują dekady zaległości Polski w BCI. Dołączamy do czołówki światowej, prezentując na stoisku narodowym RP na targach CeBIT'2012 najszybszy interfejs mózg-komputer, oparty o unikalne urządzenie pomysłu prof. Piotra Durki. Obok nieedytowany zapis jednego z testów na zwiedzających, na którym można dokładnie ocenić szybkość działania.

2008.06

pierwszy publiczny pokaz działania interfejsu mózg-komputer w Polsce. Uniwersytet Warszawski, Wydział Fizyki, grupa naukowa prof. Piotra Durki. Po lewej surowy zapis tego wydarzenia, znaczącego symboliczny początek polskich badań nad BCI.

Publikacje naukowe